- Home
- ยป
- Our Products
- »
- Vibrating Tables
Vibrating Tables
Manufacturer of a wide range of products which include vibro forming table.
Vibro Forming Table
Product Price: Rs 80,000 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Table Size | 3050 x 900 mm |
| Weight | 400 Kg |
| Load Capacity | 500 kg |
| Motor Power | 2 hp |
| Usage/Application | Construction |
| Vibration Type | Mechanical |
| Phase Type | Three Phase |
| Table Height | 900 mm |
| Material | Steel |
| Automation Grade | Automatic |
| Application | Mould Vibration |
| Top Plate Material | Mild Steel |
| Speed Control | Fixed Speed |
| Country of Origin | Made in India |
Features:
Durable
Less Noise
Easy to operate
Low Maintenance
Speeder Processing
Additional Information:
- Delivery Time: 7 Days
Yes! I am InterestedRequest A Callback